Které příslušenství pro akční kamery si lze s sebou vzít do letadla v příručním zavazadle

 

Z bezpečnostních důvodů jsou přesně daná pravidla, které předměty lze, a které nelze převážet během letecké přepravy. Rozdíl je pak ještě v odbavených zavazadlech a v příručních zavazadlech, které si bereme s sebou na palubu letadla a které bývají zpravidla zdarma v rámci letenky.

Tato pravidla se mohou lišit podle letecké společnosti a také země, do které cestujeme. V rámci bezpečnostní kontroly na letišti mají zaměstnanci letiště právo požádat cestující o to, aby z příručního nebo i odbavovaného zavazadla odstranili každý předmět, který považují za teoreticky nebezpečný.

Příslušenství pro kamery

Na trhu je velké množství akčních kamer s hromadou příslušenství, stačí si jen vybrat, které se hodí zrovna pro naše potřeby.  Akční kamery jsou ideální volbou pro záznam dovolené. Kromě akční kamery  si s sebou do kufru můžeme přibalit také různé příslušenství, které se může hodit. Kromě nabíječky je to například náhradní baterie, ochranný obal, stabilizátor, stativ, podvodní obal, různé typy držáků a popruhů, nezbytnou selfie tyč a mnoho dalšího.

  

Všechno toto si můžete zabalit do velkého kufru, který si budete odbavovat, ale to nedoporučujeme. S odbavovanými kufry nezachází pracovníci letišť právě v „rukavičkách“. Mnohdy se stane, že se kufr nebo věci v něm poškodí a to zrovna v případě akční kamery a jejího příslušenství není radno riskovat.

Veškeré cenné věci, jako je telefon, notebook, akční kamera a podobně bychom měli mít v příručním zavazadle, které si s sebou budeme brát na palubu. Pokud plánujeme mít s sebou také různé příslušenství, je ideální volbou sada příslušenství v kufříku, která se dá pohodlně zakoupit v mnoha eshopech a obsahuje mnoho věcí, stačí si jen vybrat takovou, která se hodí právě nám. Jediné na co bychom neměli zapomenout je váhový a rozměrový limit příručního zavazadla.

 

Odbavení příručního zavazadla

Před nástupem do letadla bychom si měli zkontrolovat rozměry zavazadla, ve kterém máme akční kameru, gopro vybavení, telefon a další věci. Váhu si můžeme zkontrolovat již doma a rozměry poté na letišti. K tomuto účelu je na všech letištích k dispozici kovový rám, do kterého se zavazadlo vloží. Pokud se do něho zavazadlo bez problému vejde, je možné ho vzít s sebou na palubu. V opačném případě musíme zaplatit poplatek a odbavit ho jako klasické zavazadlo.

Důležité je také nezapomenout na to, že celkový objem tekutin včetně kosmetiky apod. v příručním zavazadle nesmí překročit 1 litr a v každém jednotlivém obalu nesmí být více než 100 ml, jedinou výjimku pak tvoří nápoje pro děti, které s námi cestují.

Veškeré cenné věci, jako je již výše zmiňovaná akční kamera anebo sada příslušenství pro akční kamery, poté musíme při kontrole vyndat z příručního zavazadla a vše, co si chceme s sebou na palubu vzít, musíme vložit na pás k rentgenové kontrole. Rozhodně se ničeho nemusíme bát, rentgen nijak telefon nebo akční kameru a další příslušenství nijak nepoškodí.

Hlídat dostupnost